niedziela, 23 kwietnia 2017

Nareszcie przyszła

Dawno mnie tu nie było. Nie wiedzieć kiedy zaczęła się wiosna. Tak, wiem, jest zimno, ale mimo wszystko patrząc dookoła nie sposób nie poczuć jej w przestrzeni.
Wiosna jest moją ulubioną porą roku. I choć urodziłam się latem, to ekstremalne temperatury znoszę ekstremalnie źle. Cieszę się, że w naszej szerokości geograficznej występuje czas, kiedy dni robią się coraz dłuższe, kwiaty kwitną, ptaki zaczynają śpiewać, słońce coraz częściej przygrzewa, a czasem pada świeży deszcz.

Tydzień temu wracałam do domu przez moje kochane działki. Wybaczcie monotematyczność ( w zimie już cyknęłam parę fotek), ale i tym razem nie mogłam się powstrzymać, aby światu nie pokazać tego kawałka przyrody w środku miasta. Zapraszam Was dziś w króciutką podróż po wiosennych ogródkach. Poczujcie świeży zapach wilgoci, dotknijcie kory drzewa i delikatnych płatków kwiatów. Posłuchajcie śpiewu ptaków. Ich trele także nagrałam, ale niestety, z tego co widzę, nie mogę nagrania tutaj umieścić 😟 A w każdym razie nie umiem tego zrobić.

Chodźmy...


Gdzieniegdzie widać szafirki. Nie tylko te szafirowe, są też białe! albo szafirowo- białe. ⚘Krzewy już kwitną... Drzewa, kwiaty... Oto kilka słodkich pączków, które znalazłam... Pączków nie do jedzenia 😉Śnieg, który stopniał, odsłonił nie tylko rośliny. Pod puchowymi pierzynkami pochowały się też piękne ogródki. A wśród nich- urocze domki, huśtawki, zjeżdżalnie dla dzieci... forsycje i równo przycięte krzewy iglaste 😊
Mam jeden swój ulubiony domek. Kojarzy mi się z domem na Zielonym Wzgórzu. Wiedzie do niego prosty chodniczek na ganek. Wokół rosną same "Panny Młode", jak Ania Shirley zwykła nazywać kwitnące drzewa owocowe. No i okienka pod dachem. Zupełnie jakby odsłaniały facjatkę, gdzie mieszkała ruda dziewczynka pełna marzeń...

I jest jeszcze jeden czerwony domek, trochę stylizowany na skandynawski. Ma kilka tabliczek z napisami, wśród których moją ulubioną jest "Everything's OK!"

Wiosno, dobrze, że przyszłaś. Rozgość się, zostań z nami jak najdłużej... 💚💚💚

3 komentarze:

  1. Cudne te ogródki. Sama mogłabym taki mieć :-) Kawka w cieniu kwitnących drzewek i dobra książka, a wokół przyroda w centrum miasta. Czego więcej do szczęścia chcieć? :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dokładnie! Mam nadzieję, że mimo rosnących bloków na każdym wolnym metrze kwadratowym w Warszawie moich działeczek nikt nie ruszy. Rejtanem się położę!

    OdpowiedzUsuń
  3. Każdego dnia,o każdej porze roku "chciałabym ,chciała"wracać do domu taką ścieżką.Szczęściara Marta

    OdpowiedzUsuń